Derbi sonrası 1 er puan yaramadı

Dün oynanan Galatasaray Beşiktaş derbisinden sonra her iki takımın da aldığı 1’er puan tarafları memnun etmedi. Şampiyonluk yolunda büyük önem taşınan derbi mücadelesi sonrası her iki takım için de galibiyet önemli olsa da Beşiktaş için daha büyük önem taşıyordu.

Beraberlik sonrası Beşiktaş‘ın Şampiyonluk şansı daha da zora girerken Galatasaray’ın hala yüksek oranla devam ediyor.

Aynı gün oynanan Trabzonspor Başakşehir mücadelesinin 1-1 sonuçlanması Galatasaray’ın işine gelse de bugün oynanacak Sivasspor maçının sonucunu merakla bekliyorlar.

Derbinin seyircisiz oynamasından sonra yapılan açıklamalarda büyük tepkiler alan Federasyon resmi web sitesinden açıklama yaparak, alınan bu kararın kendileri tarafından alınmadığını bilim kurulu ve bakanlıklar kurulundan alındığının altını çizdi.

Yine de buna rağmen Spor camiasın da maçın seyircisi oynatılması  yerine ertelenmesi daha mantıklı olurdu görüşü ağır bastı. Futbolcular arasında da seslerin yükseldiği görüldü. Galatasaray‘ın kalecisimaçtan sonra yaptıpı açıklamada, bir çok Avrupa ülkesin de maçların ertelendiğine vurgu yaparak, biz insan değil miyiz ki biz maçlara çıkıyoruz. Madem seyircisiz oynanacak maç biz neden sahadayız. Bizim hastalığa kapılma ihtimalimiz daha mı az diye sordu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir